Školská jedáleň

Informáce k platbe v ŠJ cez banku

OZNAM PRE PLATBY ZA STRAVU na škol. rok 2023/2024

Vážení rodičia, dovoľujem si vás informovať o úhrade za stravu od 1.9.2023. Platbu je možné zrealizovať iba bankovým prevodom, Internetbankingom na účet ŠJ.

Platbu je potrebné zrealizovať na účet školskej jedálne  vždy  do 25. dňa v mesiaci.

Pri tejto forme úhrady stravného pôjde vždy o platbu za celý nasledujúci mesiac. To znamená - v októbri sa uhradí platba za november, v novembri za december a tak postupne. Je možné uhradiť platbu aj za viacero mesiacov dopredu.
V mesiaci september, sa uhrádza platba za september aj za október súčasne, ak sa stravník začína stravovať už od septembra.

Preplatky za neodobratú – odhlásenú stravu budú vyrovnané 1x ročne, a to v auguste. Nie každý  mesiac.

Platby za stravu budú pripisované raz do týždňa a nie každý deň do systému Edupage.

Pokyny k označeniu platby:

číslo účtu ŠJ: SK20 0900 0000 0004 9273 6945

Variabilný symbol:  je pidelený systémom Edupage, číslo ste dostali e-mailom.

Správa pre prijímateľa:
Meno a priezvisko žiaka, trieda.
 Prosím o dôsledné vypĺňanie správy pre prijímateľa, keďže v škole sa nachádzajú deti s rovnakým menom a priezviskom.

Pozorne si pozrite príklady vyplnenia správy pre prijímateľa, ktoré sú uvedené nižšie!

Príklad:

1 stravník, platba v októbri za nasledujúci mesiac (november):

Variabilný symbol: vaše pridelené číslo

Správa pre prijímateľa: Ján Mrkvička, 3.roč,

Dni v mesiacoch v škol. roku 2023/2024

September      18 dní                                      Január    18 dní

Október           20 dní                                      Február   17 dní

November       20 dní                                     Marec     18 dní

December       16 dní                                      Apríl        20 dní

Máj          21 dní

Jún           20 dní

Cena 1 obeda:

* Rodič uhrádza len sumy zvýraznené hrubým písmom.

Finančné pásmo  od 1.1.2023

MŠ celý deň :
desiata: 0,45 € + obed: 1,10 € + olovrant: 0,35 €  = spolu 1,90 € + 5,-€ režijné náklady/mesačne
(uhrádza rodič)

MŠ poldeň:

desiata: 0,45 € + obed: 1,10 € = spolu 1,55 € + 5,-€ režijné náklady/mesačne  (uhrádza rodič)

1.-4. ročník:

obed: 1,50 € + 5,-€ režijné náklady/mesačne  (uhrádza rodič)

5.-9. ročník:

obed: 1,70 € + 5,-€ režijné náklady/mesačne  (uhrádza rodič)

zamestnanec:
obed: 2,20 € + náklady na réžiu

Štátna dotácia:

Na štátnu dotáciu majú žiaci nárok iba v prípade, že žiak bol aspoň jednu vyučovciu hodinu v škole a odobral obed. Ak tieto podmienky nie sú splnené nárok na dotáciu zaniká. V tom prípde žiak platí plnú výšku obeda podľa finančného pásma, ktorý je uvedený vyššie.

Platby:

MŠ celý deň - predškolák

1,90 € - 1,40 (štátna dotácia) = 0,50 € denne + 5,-€ režijné náklady / mesačne     (uhrádza rodič)

MŠ poldeň predškolák
1,55 € - 1,40 (štátna dotácia) = 0,15 € denne + 5,-€ režijné náklady / mesačne     (uhrádza rodič)

1.- 4. ročník :    obed 2,10  € (št. dotácia) + 5,-€ režijné náklady / mesačne       (uhrádza rodič)
5.- 9. ročník :
obed 2,30  € (št. dotácia) + 5,-€ režijné náklady / mesačne       (uhrádza rodič)

P.S.: Žiaci ZŠ 1.-9. roč./predškoláci MŠ budú platiť plnú výšku fin. pásma pri neuznaní štátnej dotácie-prepadnutí obedov a pri prípadnom zrušení celoštátnej dotácie.

Odhlásiť, respektíve prihlásiť na stravu je potrebné deň vopred, alebo v ten deň ráno do 6.30 hod. príslušného dňa. Možnosť odhlasovania je cez SMS na telefónne číslo 0909198540, mobilnú aplikáciu Edupage alebo stránku zssphanusovce.edupage.org (zdarma) po prihlásení sa prihlasovacím menom za každé dieťa.  Iné odhlasovanie zo stravy nebude akceptované. Zákonný zástupca dieťaťa /žiaka odhlasuje svoje dieťa zo stravovania pri chorobe, odchode zo školy, MŠ a pod.

Platby v hotovosti už nie je možné realizovať.

Vedúca ŠJ – Iveta Budziňáková:

P.S.: Tieto podmienky ste podpisovali v prihláške a je uvedená aj na stránke školy pod dlaždicou Školská jedáleň.

• Základná škola s materskou školou Spišské Hanušovce
    059 04 Spišské Hanušovce 66