ZŠ s MŠ v Spišských Hanušovciach sa aj tento rok zapojila do súťaže McDonalds Cup. Ide o futbalový turnaj žiakov prvého stupňa miešaných družstiev (na ihrisku musí byť vždy minimálne jedno dievča). Tento rok sme 17.4.2026 absolvovali kvalifikačné kolo v ZŠ Nižná brána v Kežmarku, kde sme po výhrach nad ZŠ Ľubica a ZŠ Veľká Lomnica, a prehre so ZŠ Nižná brána Kežmarok obsadili druhé miesto, ktoré nám však zaručovalo postup na okresné kolo. To sa uskutočnilo 27.4.2026 v ZŠ s MŠ sv. Kríža v Kežmarku. V konkurencii veľkých základných škôl naši žiaci nechali na ihrisku srdce, o čom svedčia aj výsledky. V prvom zápase podľahli neskoršiemu víťazovi ŽŠ Sp. St. Ves 2:6, v druhom opäť podľahli ZŠ s MŠ sv. Kríža v Kežmarku 0:4 a v treťom zápase po najbojovnejšom výkone remizovali so ZŠ Nižná brána Kežmarok 7:7. Táto remíza bola o to cennejšia, že v kvalifikačnom kole sme s nimi výrazne prehrali. Deťom - Adam Pazera, Ján Pazera, Matúš Žembovič, Tamarka Raganová, Jozef Furcoň, Martin Kubic, Martin Ilkovič, Dominika Frankovská a Patrik Čekovský, patrí veľké poďakovanie za bojovnosť, ktorou si zaslúžili síce nie medailové ale krásne štvrté miesto v okrese Kežmarok.
Novinky
McDonalds Cup
- 6
Zápis do 1. ročníka
Vážení rodičia budúcich prváčikov. Chceme Vás upozorniť na prihlasovanie detí na zápis do 1. ročníka cez portál eprihlasky.iedu.sk, kde sa najprv musíte zaregistrovať, následne prihlásiť a potom podať prihlášku Vášho dieťaťa do našej školy. Návod je intuitívny: treba vojsť do menu na stránke eprihlasky.iedu.sk v pravom hornom rohu. V prípade nejasností máte možnosť využiť asistenta AI alebo p. Blažeja Veselovského. Takisto budeme akceptovať prihlášku, ktorá je stránke našej školy. Zápis prváčikov sa uskutoční v stredu 29.4.2026 od 12:30 hod. Ďakujeme za pochopenie, vedenie školy
Videonávod: https://www.youtube.com/watch?v=DJZHdrTVUWI
Pôstna krabička 2026
Naše deti zo školského klubu sa v pôstnom období zapojili do krásnej dobročinnej akcie "Pôstna krabička", ktorú organizuje Slovenská katolícka charita.
Počas pôstu deti s radosťou a ochotou prispievali drobnými finančnými darmi do krabičky a učili sa tak nielen o význame pôstu, ale najmä o solidarite, súcite a pomoci tým, ktorí to najviac potrebujú.
Našim cieľom bolo vyzbierať 120,- € na 2 kozičky pre chudobnú rodinu v Afrike. Nakoniec sme vyzbierali 185,- €, takže kozičky budú 3. :-)
Ďakujeme všetkým deťom aj rodičom, ktorí sa zapojili do tejto iniciatívy - aj malý skutok môže priniesť veľkú radosť a nádej.
Návšteva detí MŠ v Múzeu pieninskej prírody v Sp. St. Vsi PIENAP
- 6
Jarné upratovanie katastra
Aj tento školský rok 10. apríla 2026 sa naša škola zapojila do upratovania obce Spišské Hanušovce. Spoločne sme vyzbierali množstvo odpadu a vyčistili verejné priestranstvá. Aktivitou sme viedli žiakov k zodpovednosti voči životnému prostrediu.
Okresné kolo GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY
Okresné kolo Geografickej olympiády sa uskutočnilo 17. marca 2026 a našu školu reprezentovalo osem žiakov. V silnej konkurencii sa výborne darilo a úspešnými riešiteľmi sa stali Tomáš Ľach (5.B), Adam Drienovský (5.B), Noemi Petrasová (8. ročník) a Tamara Štefaňáková (6. ročník).
Všetkým zúčastneným ďakujeme a úspešným riešiteľom srdečne gratulujeme k dosiahnutému úspechu!
Exkurzia PD Zamagurie - deti MŠ trieda VČIELOK
Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia PD Zamagurie - deti MŠ trieda VČIELOK.
Exkurzia PD Zamagurie - deti MŠ trieda VČIELOK
6
Veľkonočné prianie
Slávici z lavice
Dňa 27.3.2026 sa v Mestskom kultúrnom stredisku v Kežmarku konala spevácka súťaž s názvom Slávici z lavice. Súťaž prebiehala v troch kategóriách, pričom v každej nás reprezentovala jedna šikovná žiačka. Boli nimi Simonka Matoniaková, Dianka Šimcová (víťazka svojej kategórie) a Sofia Kromková. Naše dievčatá sa v silnej konkurencii rozhodne nestratili. Podali veľmi pekné a kvalitné výkony. Každé vystúpenie bolo plné emócií a radosti zo spevu. Porota aj publikum ocenili ich snahu a talent. Počas celého podujatia panovala výborná atmosféra. Vzájomná podpora medzi súťažiacimi bola veľmi príjemná. Sme hrdí na naše žiačky a ďakujeme im za skvelú reprezentáciu školy.
Biologická olympiáda
Dňa 10.2.2026 sa naše deviatačky Karin Graindová a Alžbeta Baková zúčastnili okresného kola
biologickej olympiády kategórie C-TP. Popasovali sa s otázkami z viacerých oblastí biológie a následne
vyriešili aj praktickú časť. Dievčatám blahoželáme ku štvrtému a piatemu miestu! Prajeme vám veľa
úspechov a obrovskú chuť riešiť rôzne druhy olympiád.
Misijný koláč 2025
Koncom minulého roka sa náš školský klub detí zapojil do akcie Misijného diela detí - Misijný koláč. Deti upiekli spolu s p. vychvávateľkou koláčiky, ktoré venovali darcom - prispievateľom pre deti z Rehabilitačného centra v Keni. Spolu sme vyzbierali 140€.
Dnes sme dostali ďakovný list z PMD, ktorý dávame darcom do pozornosti, pretože zajtra t.j. 10. 3. 2026 sa bude za nich slúžiť svätá omša.
Lyžiarsky výcvik žiakov 7. ročníka
Lyžiarsky výcvik v Ski Bachledka bol pre žiakov siedmeho ročníka veľkým zážitkom. Počasie bolo priaznivé, okolitá príroda prekrásna, čo umocňoval aj výhľad na Belianske Tatry. Počas celého týždňa sa všetci výrazne zlepšili v lyžiarskej technike. Začiatočníci sa naučili základy (držanie správneho postoja, bezpečné brzdenie a zdokonalené oblúky). Pokročilejší lyžiari si zdokonalili techniku jazdy a získali väčšiu istotu na svahu.
Žiaci boli disciplinovaní, dodržiavali pokyny inštruktorov a dbali na bezpečný priebeh výcviku. Navzájom sa povzbudzovali a pomáhali si v prípade potreby. Okrem športových výkonov si preto odniesli aj pekné spoločné zážitky a upevnili vzťahy v rámci triedy. Aj na základe týchto vecí môžeme povedať, že lyžiarsky výcvik splnil svoj cieľ – priniesol radosť z pohybu aj nové zručnosti.
Osobitne sa chceme poďakovať p. Jozefovi Ovšonkovi, p. Ľubke Ovšonkovej a p. Viere Budzákovej, ktorí nám pomohli s prepravou žiakov, ich výstroja, no aj so samotnou organizáciou lyžiarskeho výcviku.
Drienovský
6
Karneval v ZŠ 2026
Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval v ZŠ 2026.
28
Karneval v ZŠ 2026
Po roku naša telocvičňa opäť ožila hudbou, zábavou, no v prvom rade množstvom masiek, keďže 13. februára 2026 sa tu konal stále veľmi obľúbený karneval. Aj tentoraz sme mohli obdivovať množstvo zaujímavých i nápaditých masiek a kostýmov našich žiakov, za čo patrí vďaka najmä ich rodičom. Tie najlepšie boli ocenené v ôsmich pásmach. Po vyhodnotení masiek prišla na rad tombola, v ktorej sa dalo vyhrať mnoho hodnotných cien. O dobrú náladu a hudbu počas celej akcie sa postaral DJ Martin.
Mali sme tak možnosť prežiť jedno veľmi vydarené predpoludnie a už teraz sa tešíme na budúci rok.
Pozvánka na KARNEVAL
Gympliáda
Dňa 6. februára 2026 sa šesť našich deviatačok zúčastnilo vedomostnej súťaže Gympliáda, ktorú organizovalo Gymnázium v Spišskej Starej Vsi.
Súťaže sa zúčastnilo spolu 10 družstiev z 3 základných škôl. Naše žiačky si v silnej konkurencii počínali výborne a preukázali nielen svoje vedomosti, ale aj tímovú spoluprácu a pohotovosť.
Veľmi nás teší, že sa naše družstvá umiestnili na krásnom 2. a 4. mieste.
2. miesto 4. miesto
Bibiána Ovšonková Alžbeta Baková
Natália Kolodzejová Ema Kostková
Karin Graindová Simona Grigľáková
Dievčatám srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy!
Beseda s novinárom
Dňa 19.1.2026 našu školu navštívil novinár Pavol Lacko, ktorý žiakov 8. a 9. ročníka oboznámil s témou overenie pravdivosti informácií, o škodlivosti virálnych videí a o spôsobe, ako byť ostražitý v online svete. Popri krátkej prednáške sa žiaci aktívne zapájali do besedy. Ďakujeme
Vianočné prianie
Vianočná besiedka
- 9
Dnes 19.12.2025 sa v našej škole konala vianočná besiedka, na ktorej žiaci predviedli svoje talenty prostredníctvom piesní, básní a divadelných scénok. Celá udalosť sa niesla v príjemnej sviatočnej atmosfére, nechýbal smiech, potlesk ani vianočné koledy. Besiedka priniesla radosť všetkým účastníkom a pripomenula nám, že najkrajším darčekom sú úsmev a spoločné chvíle. Prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov.
Finančná gramotnosť - olympiáda
S hrdosťou sa chceme podeliť o úspech našich žiakov 8. a 9. ročníka – Bibiány Ovšonkovej, Simony Grigľákovej, Noema Švikruhu a Tomáša Barľáka, ktorí 10. 12. 2025 reprezentovali našu školu v Olympiáde z finančnej gramotnosti, ktorá sa konala na Obchodnej akadémii v Starej Ľubovni.
Hoci sme do súťaže vstupovali bez presnej predstavy o tom, čo nás čaká, naši žiaci dokázali, že majú nielen vedomosti, ale aj odvahu a schopnosť konkurovať tým najlepším. Spomedzi 10 zúčastnených škôl dosiahli rovnaký počet bodov ako tím na 3. mieste, pričom o konečnom poradí rozhodol až čas, ktorý ich posunul na výbornú 4. priečku.
Žiakom srdečne ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy, nasadenie a zodpovedný prístup. Prajeme im veľa ďalších úspechov, chuti učiť sa nové veci a odvahy prijímať nové výzvy. Sme na vás hrdí!
